13FK Teplice000
    14MFK Karviná000
    15SK Sigma Olomouc000
    16SK Slavia Praha000
    Matchweek 30 | Saturday 14/05/2016, 15:30 | Městský stadion v Ostravě-Vítkovicích

Cards

No cards

Attendance: 4 779 (32 % of stadium capacity 15 123) | Referees: P. Královec - T. Mokrusch, O. Černý (J. Adámková)
    Video

Report

Baník do závěrečného zápasu nasadil sedm odchovanců a s řadou mladíků podal v prvním poločase jeden z nejlepších výkonů jara. Brno po výhře nad Spartou přistoupilo k utkání možná až moc lehkovážně a na nadšeně bojujícího soupeře v první půli nemělo. Baník k agresivitě přidal i větší tah na bránu a s trochou štěstí mohl vést do pauzy i o tři branky.

Po vyrovnaném začátku poprvé zahrozil Ondřej Šašinka, který v 15. minutě po rohu hlavičkoval do tyče. Domácí mírnou převahu přetavili gólově až v 27. minutě, když Mešaninov se krásně položil do Holzerovy přihrávky a umístil míč pravačkou přesně k tyči. Brejky Baníku byly nebezpečnější. Holzer po jednom z nich pálil jen do tyče a teprve pak se poprvé ke slovu dostali hosté. Chmiel neudržel dalekonosnou ránu Řezníčka, ale Škoda zblízka přestřelil.

Zbrojovka až ve druhém poločase více rozhýbala kraje, vysunula napadání a domácí začali mít problémy. Skóre srovnal v 57. minutě svým třináctým gólem v sezoně Řezníček, na jehož hlavičku po centru Chriena z malého vápna Chmiel nedosáhl.

Baníku ubývaly síly a dopředu už nebyl tolik nebezpečný. Hosté naopak kombinační převahu ještě jednou využili. Ostrava po standardní situaci nedokázala dostat míč z vápna a přihrávku Zoubeleho ze skrumáže poslal do sítě Chrien.

Ohlasy trenérů:

Vlastimil Petržela (trenér Ostravy): Museli jsme improvizovat neskutečným způsobem. Dokud kluci měli sílu, snažili se a prali se o výsledek. Dali jsme gól, Ondra Šašinka mohl dát i druhý. Je to škoda, že jsme to nedohráli. Za nasazení a první půli bychom si remízu zasloužili. Soupeř byl ale přece jen fotbalově zdatnější a ve druhé půli nám dal dva góly.

Václav Kotal (trenér Brna): Připadlo mi, že po vítězství se Spartou ještě oslavujeme. Absolutně jsme se nevyrovnali s důrazem a kombinací soupeře. Pak jsme to odnesli jedním gólem. Naštěstí jen jedním gólem, byly tam dvě tyče. Neumím si představit, že bychom otáčeli zápas za stavu 0:3. Ale za druhý poločas musím klukům poděkovat. Po bouřce v kabině, kterou jsem musel udělat, šel náš výkon rapidně nahoru. Ve druhém poločase jsme byli lepším mužstvem.

FC Baník Ostrava - FC Zbrojovka Brno 1:2 (1:0)

Branky: 27. Mešaninov - 57. Řezníček, 73. Chrien.
    Rozhodčí: Královec - Mokrusch, Černý.