Matchweek 18 | Saturday 24/02/2018, 18:30 | ACG Aréna Na Stínadlech

• No cards

Attendance: 2 072 (11 % of stadium capacity 18 221) | Referees: O. Berka - J. Kříž, A. Horák (P. Julínek)
    Video
    Report

V mrazivém večeru se oba týmy snažily zahřát pohybem a hrál se poměrně aktivní fotbal. Hosté hnalo dopředu vědomí, že jsou poslední v tabulce a nutně potřebují body. V 15. minutě poprvé vážně zahrozil Pazdera, jeho akrobatická střela však skončila jen těsně vedle branky.

Krátce na to měl velkou šanci Granečný, který běžel sám na Diviše, ale teplický gólman zůstal neprůstřelný. Na druhé straně zas protáhl brankáře Laštůvku střelou z úhlu Vaněček, který vzápětí po prodlouženém rohu hlavičkoval v dobré pozici mimo.

V dresu Baníku byl hodně aktivní devatenáctiletý záložník Granečný, ale z úhlu nepropálil Diviše a další střelou zamířil vedle.

Druhá půle dlouho patřila Teplicích, ovšem Vaněček nepotvrzoval, že je nejlepším střelcem týmu. Nejprve nebyla jeho rána dost razantní, pak hlavou po centru na zadní tyč trefil jen tyč, a když v 60. minutě už překonal Laštůvku, tak za hostujícího gólmana zaskočil Fleišman a vykopl míč z branky.

Baník už se dostal jen ke dvěma náznakům, které nevyužili Diop a Psyché, a duel tak skončil remízou. Ostrava po osmi venkovních prohrách v řadě získala alespoň bod, Teplice zase protáhly domácí neporazitelnost na devět ligových zápasů.

Ohlasy trenérů

Daniel Šmejkal (trenér Teplic): „Úplně spokojení být nemůžeme, utkání chyběla branka z naší strany. V prvním poločase jsme přečkali velkou šanci soupeře a po změně stran jsme naopak měli my tři stoprocentní příležitosti. Hra se celkově ve druhém poločase zlepšila, stupňovali jsme tempo, ale ty neproměněné šance nás mrzí. Nedá se nic dělat, budeme věřit, že se zlepšíme.“

Radim Kučera (trenér Ostravy): „V první půli jsme prohospodařili šance, které jsme si vytvořili. Velká škoda je, že hlavně Granečný neproměnil tu svou. Jít do vedení, byli bychom ve výhodnější pozici a hrálo by se nám po přestávce lépe. I ve druhé půli jsme nějaké šance měli, ale v šestnáctce jsme byli málo hladoví. Naopak Teplice měly po centrech velké šance. Remíza 0:0 je asi spravedlivá.“

FK Teplice - Baník Ostrava 0:0

Rozhodčí: Berka - Kříž, Horák
    ŽK: Hora, Ljevakovič, Krob (všichni Teplice)